Sinema Koltuğu Modelleri

Eskiden olduğu gibi bugün de sinemaya gitmek her kesimden ve her yaş grubundan kişinin sosyal hayatının bir parçasıdır. Güzel bir filmi izlemek için günümüz teknoloji çağında çok çeşitli imkânlar vardır. Evde, iş yerinde hatta piknikte bile teknolojik cihazlarla film izleyebilirsiniz. Ama sinema salonunda film izlemenin keyfini hiçbir yerde bulamazsınız. Günümüzde sinema salonları izleyiciye en rahat ve konforlu film izleme atmosferi sunuyor. Yüksek ses ve görüntü kalitesi, ısı ve ses yalıtımı, akustik düzenlemeler, ısıtma ve aydınlatma sistemleri ve tabi ki konforlu ve şık sinema koltukları film izlemek için en uygun ortamı sağlıyor. Yeni nesil sinema koltuklarıyla sinemaseverler hiçbir bedensel rahatsızlık duymadan film boyunca filme odaklanabiliyor. Bu nedenle de sinemaya gitmek isteyenler modern ve lüks sinema salonlarını tercih ediyor. Yeni açılan sinema salonlarında bu konforlu ve şık koltuklar bulunuyor. Bunun yanında eski sinema salonlarının koltukları da yeni nesil koltuklarla değiştiriliyor.

Panelkon firmamız sinema koltuğu, konferans koltuğu, tiyatro koltuğu sektöründe kaliteli ve modern tasarımlı koltuk çeşitleriyle her yapıdaki sinema salonu için koltuk çözümleri sunuyor. Koltuk üretiminde kalite, konfor ve estetiği buluşturuyoruz. Farklı renkler, kaliteli malzemeler ve özgün tasarımlarla ürettiğimiz sinema koltuğu modelleri ile sektörde farklılık yaratıyoruz. Koltuk modelleri üretimden önce sağlık ve konfor testlerinden geçirilir. Kumaş ya da ahşap kolçaklı, açılır kapanır oturaklı, bardaklı modellerde son yıllarda yay sistemi de kullanmaktayız. Yaylı koltuklarda sırt dayama kısmı arkaya doğru yatırılabilmekte, oturak da öne doğru kaydırılarak oldukça rahat bir oturma pozisyonu sağlanmaktadır. Ancak her salonda aynı model koltukla istenen konfor sağlanmayabilir. Model tercihinde salonun yapısı ve büyüklüğü göz önüne alınmalıdır.

Sinema salonlarında koltuk sıra aralarının ve koridor aralarının ortalama 100 cm olması gerekir. Böylece salona giriş ve çıkışlarda da rahatlık sağlanır. Ayrıca salonun her yerinden perdenin aynı netlikte görülmesi gerekir. Bu nedenle koltukların doğru yerleşimi de sinema salonları için önemlidir. Panelkon olarak kaliteli üretim yanında hızlı teslimat ve kaliteli montaj hizmetlerimizle de sektörün güvenilen firmalarından biriyiz. Web sitemizde koltuk modellerimizi, modellerin teknik özelliklerini ve fiyat bilgilerini görebilir, dilediğiniz sayıda sipariş verebilirsiniz.